cukorakocka

Intenzívny kurz: prihlásiť sa na náš intenzívny kurz je jednoduché. Vyberte si termín a čo najskôr sa informujte – mailom alebo telefonicky, či je ešte voľné miesto. Zarezervujte si miesto písomnou objednávkou a úhradou zálohy. Pokyny k úhrade sú v prihláške. Odporúčame prečítajte si aj Všeobecné, organizačné, obchodné a licenčné podmienky (139 kB, pdf). Doplatok kurzovného je na mieste pred začiatkom kurzu. V cene kurzovného sú pomôcky a malé občerstvenie.


Dochádzkový kurz: na dochádzkový kurz sa môžete prihlásiť mailom alebo telefonicky. Bude užitočné, keď vyjadríte aj vaše potreby a predstavy k náplni kurzu, čo by ste ním chceli získať. Úhrada kurzovného v plnej výške sa realizuje v hotovosti na prvej lekcii. V cene kurzovného sú aj pomôcky.


Workshopy a pobytové kurzy: pri workshopoch a pobytových kurzoch uvádzame len cenu kurzovného. V tejto sume sú zahrnuté aj pomôcky. Poplatky za ubytovanie, stravu, cestovné a ďalšie služby budú uvedené zvlášť vždy ku konkrétnemu projektu.


Prípravka na talentové skúšky: špecifická príprava podľa zámeru a želania adepta na strednú alebo vysokú školu umeleckého smeru. Dochádzková forma s možnosťou konzultácií a zadávania domácich prác. Prihlásiť sa môžete mailom alebo telefonicky, v  prípade neplnoletých uchádzačov prihlášku podpisuje aj rodič alebo zákonný zástupca. Dohodneme sa o náplni lekcií, ako aj predpokladanej dĺžke školenia. Cena sa stanovuje dohodou.

"Bol to výborne strávený víkend, veľmi objavný a veľmi inšpiratívny."

Peter S., z Bratislavy (Kurz kreslenia pravou hemisférou I.II., BA)


"Dobrý večer, ďakujem za prekrásny a plnohodnotný zážitok. Robíte ľudí šťastnými a to je veľká vec! Ďakujem a teším sa nabudúce."

Mária B., Dunajská Streda (sms-správa po Kurze kreslenia pravou hemisférou)


„Bola to bomba! Priznám sa, na začiatku bol veľký strach, veď som nemaľovala od základnej. Ale moja túžba mať impresionistický obraz bola lákavá. Boli aj chvíle počas maľovania, keď som mala pocit, že to nedám - radšej by som ušla. Našťastie lektor Miro je super, každého podporoval a keď išlo do tuhého, urobil pár ťahov a ja som znovu nabrala smer. Teraz mám krásne plátno – originál!!! na čestnom mieste na stene. A verím, že pribudnú ďalšie. Ale naši mi nechcú veriť, že som to namaľovala... Ste mi svedkami, veľká vďaka Vám!!!"

Andrea K., (29) (Workshop Maľujeme v štýle Moneta, BA)


"Chcem sa podeliť o radosť a ešte raz poďakovať! Som šťastná, aj vďaka Vám som zvládla prijímačky na výšku!!! Pozdravujem lektorku Mirku a ďakujem, bola kamarátska, ale náročná. Dávala mi podporu, aj ma vyhecovala, keď už som myslela že to lepšie neviem. A tie domáce úlohy! Ale na prijímačkách som na ňu myslela. Neľutujem že som musela dochádzať do Blavy, prostredie umeleckého ateliéru bolo zakaždým ako výlet do iného sveta (ktorý ma láka), našla som nových kamošov, určite sa rada budem vracať..."

Aďa K. (18), Piešťany (Intenzívny kurz prípravky na talentovky, BA)


"Milí Amuleťáci! Ďakujem za ďalší hodnotne strávený čas. Už je to rok, čo som u vás absolvovala prvý kurz kreslenia a neľutujem. Vtedy som sa rozhodovala, na koho sa obrátiť a dnes viem, že to bola dobrá voľba. Vyhovuje mi priateľský a pritom profesionálny prístup, na kurzoch sme vždy dobrá partia. Mám náročné „ľavohemisférové“ zamestnanie, ale viem, že u vás načerpám energiu a odnášam si ďalší originál (alebo aj viac), ktorý poteší oko a dodáva mi sebavedomie, že aj keď som amatér, „aj ja môžem“. Želám celému kolektívu aj sebe, veľa ďalších tvorivých príležitostí."

Marcela R. z Bratislavy


"Veľmi sa mi páči starobylé ozdobné písmo, som spokojná, že som sa naučila aspoň jeden štýl. Už som vyrobila priateľke kaligrafické menovky a doplnky na svadbu, vidím, ako sa to cvičením zlepšuje a pozdravujem lektorku Janku, ktorej závidím šikovné ruky aj znalosti s odboru. Teším sa na ďalšie finty."

Beata W. (34) Nitra (Workshop kaligrafie I., BA)


"Máte úžasné poslanie a danosti zapaľovať tvorivosť v mladých dušičkách, ďakujem za všetkých! Moja dcéra prišla nadšená z maľovania, hneď dala foto obrazu na instagram a kamaráti chceli kúpiť :-) Som šťastná, že sa pomaly vracia k sebe, svojej podstate..."

Eva P. z Bratislavy (Workshop Maľujeme v štýle Van Gogha, BA)


"Kurz som dostal vo forme daršeku na narodeniny od manželky. Bola príjemná atmosféra, cvičenia boli neočakávané a nie príliš náročné. Lektorka Pawla je profesionálka s jasnou víziou. Som spokojný, už som ho odporučil aj iným."

Peter S., Bratislava (Kurz kreslenia pravou hemisférou, Bratislava)


"Už som absolvoval viacero workshopov, tak môžem porovnávať. Predĺžený víkend v krásnej prírode Martinských hôľ, v útulnej chalúpke Impresia nemal chybu. Atmosféra takmer rodinná, ani nevadilo, že sme sa všetci na začiatku nepoznali. Téma bola každému blízka – Hľadanie vlastného stredu – pomocou čchi-kungu a tvorby mandál. Aj keď program bol od rána do večera nabitý, bol to relax. Ďakujem Pawli a Nataška a pozdrav odkazujem aj výbornej hostiteľke Lýdii, teším sa na ďalšie amuleťácke akcie!!!"

Dušan K., (52) Bratislava


"Náš týden po nádherné akci v Martine trochu spláchla povodeň, asi metr vody v domečku, a tak s sebou odnesla spoustu zbytečného materiálna... díky tomu, že jsme byli tak nabiti a v pohodě, díky Vám všem, jsme to zvládli! Těšíme se moc na fotečky a snad brzy i naviděnou!"

Andrea a Jiří z Rumburku, ČR (letný workshop Mandaly, Martin)


"Kurz v Banskej Štiavnici bol pre nás príjemnou kombináciou nezvyčajnej aktivity a relaxácie. Vďaka aj za praktické rady ako sa v bežnom dni plnom stresu nachvíľku zastaviť a načerpať pozitívnu energiu (nielen pri kreslení), nový pohľad na veci okolo nás, vnímanie tvarov, odtieňov - skrátka skutočnej reality mimo rokmi naučených šablón."

Monika a Miroslav z Bratislavy (Kurz kreslenia pravou hemisférou, B. Štiavnica)


"Oceňujem odbornosť lektorov Pawly a Mareka, som rada, že nám sprostredkovali aj osobné skúsenosti z praxe, keďže sa nás zišlo viacero pedagógov. Uvítala by som ešte viac teórie..."

Petra G., (39) (Kurz kreslenia pravou hemisférou, B. Štiavnica)


"Kurz kreslenia pravou hemisférou odporúčam každému, kto potrebuje nájsť svoju dezorientovanú dušu, usmerniť svoje myšlienky a  načerpať pozitívnu energiu získanú z  pocitu vlastnej tvorby... Splnil sa mi sen, nabrala som veľa dobrej energie z ktorej čerpám dodnes. A z portrétu som stále prekvapená, obzerám si ho a nechávam sa inšpirovať pre ďalšiu tvorbu ktorú vďaka KPH určite zvládnem."

Katarína T. (28) Lučenec (Kurz kreslenia pravou hemisférou, B. Štiavnica)


"Kurz splnil moje očakávania, len teraz bojujem sama zo sebou, ako som mohla nakresliť ten portrét, nedá sa mi uveriť, že to je moje dielo..."

Eva P. (47) Hamuliakovo (Kurz kreslenia pravou hemisférou, BA)


"Nesmierne si vážim príležitosť , ktorú mi ponúkol sám život, investovať do seba, svojho rozvoja a vzdelanosti. Verím, že je to jeden z najlepších krokov, ktoré som doposiaľ uskutočnila. Je to skúsenosť, z ktorej môžem čerpať pozitíva po celý svoj život! Je to teraz mojím vlastníctvom, ktoré mi nikto nemôže vziať. Teším sa na to, ako tieto vedomosti premením na aktíva!

Radka K., (24) Nemšová (Kurz kreslenia pravou hemisférou, Trenčín)"Na kurz som sa prihlásila spolu s priateľkou, i keď som si myslela, že som totálny antitalent. Príjemné prostredie, atmosféra bola uvoľnená, ostatní účastníci boli milí ľudia. Výsledok bol neuveriteľný, nad moje očakávania! Držím palce v ďalšej činnosti!"

Lenka Š., (37) Považská Bystrica (Kurz kreslenia pravou hemisférou, BA)


"Na začiatku som mal aj obavy, či nebudem najstarší a najnemožnejší, že sa verejne strápnim. Ale nálada bola rýchlo priateľská a asi aj to prostredie zaúčinkovalo – vrátil som sa do detských časov a snažil som sa brať to ako hru. A keby som nezažil, neuveril by som, že kreslenie je niekde v nás. Mám úžasnú chuť zase niečo tvoriť a vďaka tomu, že už som na dôchodku, určite sa k tomu dostanem. Ďakujem Vám ešte raz!!!"

Ján K. (65) Pezinok (Kurz kreslenia pravou hemisférou, BA)


"Som milo prekvapená a stále neverím, že som dokázala niečo také vytvoriť... Odporúčam všetkým skúsiť to a zažiť ten skvelý okamžik, keď je dielo dokončené."

Lenka V., (34) Trnava (Kurz kreslenia pravou hemisférou, Trnava)


"Náš  syn sa prihlásil na umeleckú školu a ja som chcela urobiť všetko, aby sa dobre pripravil na talentovky. Pri hľadaní na internete som natrafila aj na zaujímavú metódu kreslenia pravou hemisférou a nakoniec som sa podujala, že sa kurzu zúčastním aj ja, ako doprovod synovi (nemal ešte 15 rokov).  Užívala som si to, vypadla som zo stereotypu a zažila super chvíle s príjemnými ľuďmi.  A čo je pre mňa najviac prekvapujúce – nielen že sa syn zdokonalil  v kresbe, ale ja sama som nakreslila taký vydarený portrét herca, že sa mi ani nechce veriť...  A z čoho sa najviac tešíme je, že náš syn zvládol talentovky na vysnenú školu! Odporúčam to každej mamičke (aj ockom :-), ktorá chce zdvihnúť sebavedomie svojho dieťaťa (aj sebe). Určite plánujem absolvovať tento kurz aj s mladším synom, ktorý sa na to už teraz teší."

Lenka O. (40) Bernolákovo (Kurz kreslenia pravou hemisférou, BA)


"Na kurze sa stretli ľudia rôzneho veku, zamestnania, ako aj záujmov a skúsenosti s kreslením. Páčilo sa mi, že napriek týmto rôznorodostiam, mohol každý účastník kurzu získať potrebné prvotné zručnosti/znalosti a hlavne podporu pri začiatkoch kreslenia. Každý účastník mohol vidieť, aký veľký pokrok za tie dva dni urobil. Aj úplní začiatočníci, ktorí si moc neverili, mohli počas kurzu zistiť, že to ide, a získali potrebné posmelenie do daľšej činnosti. Atmosféra bola veľmi prijemná, otvorená na otázky a odpovede, ako aj diskusie o jednotlivých cvičeniach a našich výtvoroch. Pre mňa to boli dva dni strávené veľmi užitočne v spoločnosti fajn ľudí, za čo ešte raz vďaka organizátorom!"

Zuzana L. (38), Viedeň (Kurz kreslenia pravou hemisférou, Trenčín)


"Prihlásila som sa na tento kurz, lebo v mojej práci grafičky by sa mi to niekedy hodilo. Som človek, ktorý nemá problém zutekať z  boja, a priznávam, že som so sebou občas musela bojovať, ale vyhrať ten boj, nebol žiaden problém... vyhovovala mi sloboda, ktorú som pri práci mala, keby som bola do niečoho tlačená, asi by som fakt zutekala ;) PS: Pawla, ako si hovorila, že sa niečo v našich životoch zmení, v pondelok mi padol telefón do záchodku... prišla som o všetky kontakty, čo som tam mala... takže začínam od nuly... s pravou hemisférou ;)"

Zuzana H. (33), Bratislava (Kurz kreslenia pravou hemisférou, BA)


"Ako relax občas maľujem, ale chcela som sa naučiť niečo nové. Portréty maľovať neviem a keď som na webe videla pokroky pri tejto metóde, bola som zvedavá. Cvičenia boli pre mňa náročné, ale to som očakávala. Počas príjemného víkendu som nakoniec dokázala „nemožné“!!!! ĎAKUJEM!!!"

Ing. Žaneta K. ,(35) Bratislava (Kurz kreslenia pravou hemisférou, BA)


"Na kurze kreslenia v trenčianskej galérii bolo fajn prostredie, atmosféra super, stres iba na začiatku, potom bolo výborne až sa mi nechcelo ísť domov... Do poslednej chvíle som neverila, že sa naučím kresliť. Ale kurz ma milo prekvapil, za to som veľmi vďačná."

Adriána C. (23), Suchá nad Parnou (Kurz kreslenia pravou hemisférou, Trenčín)


"Nesmierne si vážim príležitosť , ktorú mi ponúkol sám život, investovať do seba, svojho rozvoja a vzdelanosti v tejto oblasti. Verím, že je to jeden z najlepších krokov a rozhodnutí, ktoré som doposiaľ uskutočnila. Je to skúsenosť, z ktorej môžem čerpať pozitíva po celý svoj život! Je to teraz mojím vlastníctvom, ktoré mi nikto nemôže vziať. Teším sa na to, ako tieto vedomosti premením na aktíva!"

Radka K., (24) Nemšová (Kurz kreslenia pravou hemisférou, Trenčín)

Som presvedčený, že som umelecký antitalent! Závidím kamarátke, ktorá krásne kreslí aj spieva. Viem, že to nie je dané každému a aj keď by som si rád nakreslil niečo, čo by sa aspoň trochu podobalo na predlohu, nemám odvahu. Som presvedčený, že by taký kurz bol pre mňa veľký stres a fiasko.

Je to už raz tak, že každý z nás do vienka iné schopnosti a talent je naozaj dar. Ale každý, kto sa dokázal naučiť písať, a to vôbec nie je ľahké, sa môže naučiť aj kresliť. Lebo podobne, ako sa dieťa jednoduchými cvičeniami učí písať, sa na našom kurze Kreslenie pravou hemisférou vám podobné “antitalenty” učia techniku kreslenia a na konci zvládnu nakresliť portrét podľa predlohy. Alebo si môžete zvoliť kurz Kreslenie v ateliéri a krok za krokom sa učiť kresliť podľa skutočnosti. Nie je to nič ťažké ani stresujúce, práve naopak. V každom kurze je zaradených viacero cvičení na odblokovanie stresu a podporenie tvorivej pravej hemisféry, ktoré vám môžu byť užitočné aj v bežnom živote.


Počula som, že kurz kreslenia môže byž užitočný aj ľuďom z úpne iných profesií, kde sa priamo nevyžaduje táto schopnosť. V čom by napríklad mohol pomôcť mne, ja robím účtovníčku. Budem si robiť vymaľovávané formuláre?

Kreslenie je vhodné pre viaceré profesie, kde je potrebné niečo škicovať, zobrazovať návrhy pred kolektívom, vyjadrovať sa obrazom. Mnoho ľudí sa za svoju kresbu hanbí, pripadá mu detinská a nedokonalá - a keď majú pred druhými niečo načrtnúť, majú z toho nepríjemné pocity. V našich kurzoch sa však okrem samotného kreslenia či maľovania zameriavame aj na uvoľňovanie kreativity a odblokovanie stresu. Učíme sa dívať na svet inými očami. V neposlednom rade sa na kurzoch a workshopoch dozvedáme niečo o sebe, čo sme možno ani netušili. Mnohí nadšení absolventi kurzu sa priznali, že kurzom kreslenia získali novú dávku sebavedomia a nadšenia, že prekonali niečo, o čom boli presvedčení, že je pre nich nezvládnuteľné. Pomohlo im to v presvedčení, že keď niečo veľmi chceme, dosiahneme to! Nebáť sa zanechať staré stereotypy a robiť veci po novom. A napokon – aj účtovníčke, ktorá má stále zaťaženú ľavú hemisféru, by sme odporúčali čo najčastejšie prepnúť na tú tvorivú, pravú a vybalansovať svoj život…


Zaujalo ma kreslenie pomocou pravej hemisféry. Dávnejšie som počula aj niečo o automatickej kresbe – ide o tú istú techniku?

Automatickou kresbou sa nazýva jedna z techník intuitívneho kreslenia v uvoľnenom stave (v hladine alfa). Podobný spôsob uvoľnenej asociatívnosti bez kontroly ľavej hemisféry (psychický automatizmus) využívali napríklad výtvarníci – surrealisti. Aj technika automatickej kresby a písania pracuje s pravou hemisférou, ale trochu inak a s iným zámerom (uvoľnenie, diagnostika, liečenie a pod.). Na našich kurzoch kreslenia a maľovania pravou hemisférou zaraďujeme podobné uvoľňovacie cvičenia, ale zameriavame sa na výtvarné zobrazovanie podľa predlohy alebo skutočnosti a cieľom je zdokonaliť sa v kresebnom prejave.


Mám dcéru, ktorá má 10 rokov a veľmi by sa chcela naučiť kresliť portréty známych osobností podľa fotografií. Prečo je váš kurz kreslenia Portrét z fotografie obmedzený od vekovej hranice 13 rokov?

Kurz kreslenia pravou hemisférou je veľmi obľúbený aj preto, lebo mnohí absolventi získajú peknú záľubu – kreslia podľa fotografií svojich blízkych a známych alebo si nakreslia podľa reprodukcie obľúbenú osobnosť a tešia sa, že vystihli jej podobu. Veková hranica je stanovená od 15 (13) rokov, a to z viacerých dôvodov. Jeden je, že kurz vyžaduje istú dávku trpezlivosti a sústredenia a pre mladšie dieťa je ťažké obsedieť takmer 8 hodín. Ďalším argumentom je, že u mladších detí ešte prebieha iný spôsob zobrazovania prostredníctvom symbolov a okolo 10. roku veku sa hovorí o tzv. kríze zobrazovania. To znamená, že dieťa opúšťa detský symbolický spôsob zobrazovania skutočnosti a pomaly sa snaží kresliť podľa videnej skutočnosti. Vtedy sa často urobí chyba, a keď dieťa nemá správne vedenie a dosť trpezlivosti. Samo, alebo aj nevhodnými pripomienkami dospelých presvedčí, že vlastne nevie kresliť. Táto utkvelá predstava sa potom ťažšie odbúrava, ale našťastie máme pomôcku: kurz kreslenia pomocou pravej hemisféry… Po konzultácii sa môžu kurzu zúčastniť deti od 13 rokov v sprievode dospelého účastníka kurzu (rodič, známy). Tieto dvojice majú zľavu z ceny kurzovného.


Dočítal som sa na internete, že víkendový kurz kreslenia pravou hemisférou je vhodný ako príprava na talentové skúšky pri prijímacích pohovoroch na odborné školy. Nechce sa mi veriť, že by dva až štyri dni stačili na talentovky… Alebo je tá metóda taká zázračná?

Ja som tiež počula a čítala takéto vyjadrenia. Dovolím si na rovinu povedať, že to nie je pravda a takáto informácia je zavádzajúca. Prikláňam sa k názoru, že metóda výuky kreslenia podľa B. Edwardsovej je efektívna, ale za pár dní sa nikto umelcom stať nemôže. Prirovnám to k tomu, ako keby sa niekto naučil zahrať na klavíri len jednu skladbu a išiel by sa uchádzať na prijímací pohovor na konzervatórium. Prípravka na umeleckú školu skutočne potrebuje špecifický prístup a veľa úsilia (o talente nehovoriac…). Na pohovore by ste neobstáli s portrétmi kreslenými podľa fotografie, akokoľvek by ste sa v nich zdokonalili. V zásade ide aj o to, že na kurze kreslenia PH sa učíte kresliť postupom od detailu k celku, kým výtvarná prípravka vyžaduje opačný prístup – od celku k detailu. V určitých prípadoch je na zváženie, že účasť na kurze kreslenia PH môže byť dobrým odrazovým mostíkom k nasledujúcej špeciálnej prípravke. A ešte by som poukázala na jednu nezanedbateľnú skutočnosť - na rozdiel od mnohých, ktorí robia kurzy kreslenia pravou hemisférou, kurzy Ateliéru Amulet vedú výhradne lektori, ktorí majú umelecké vzdelanie a pre uchádzačov na talentovky ponúkame aj špeciálne kurzy.

P. Šoltisová, vedúca lektorka AA


Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte a napíšte ju na adresu: kontakt@atelieramulet.sk

Chcete obdarovať svojich blízkych či priateľov originálnym osobným darčekom?

Venujte im darčekový poukaz na niektorý z našich kurzov. Pripravíte im výlet za hranice všedných dní ako aj nezabudnuteľný zážitok na celý život.

Poukaz vystavíme na meno obdarovaného a zašleme ho vám alebo priamo jemu, mailom alebo poštou. O podrobnostiach sa dohodneme.


Kontakt


poukazimage

citat

Aj vy ste o sebe presvedčení, že nemáte talent na výtvarnú činnosť, že neviete kresliť ani maľovať? Zdá sa vám vaša kresba detská a kostrbatá? Tak to jednoducho zmeňte!

Nepotrebujete na to nič, len trochu voľného času a otvorenie sa novým výzvam. Návod, ako na to, vám poskytnú kvalifikovaní lektori Ateliéru Amulet.


Kreslenie, maľovanie či kaligrafia je ako meditácia s ceruzou či štetcom – lebo stav, keď sa ponoríme do tvorivej činnosti, nerušení myšlienkami a plynutím času, sa veľmi podobá meditácii. Ateliér Amulet sa snaží vytvoriť komornú a priateľskú atmosféru, preto pripravuje kurzy pre malé skupiny. S týmto zámerom vyberáme aj priestory – príjemné a inšpiratívne.


Naše kurzy a workshopy sú vhodné pre každého bez vekového obmedzenia, talent nie je podmienkou. Pre adeptov na umelecké školy ponúkame špeciálnu prípravku na talentové skúšky. Pre deti pripravujeme detské workshopy.


Nech sa páči, vyberte si z našej ponuky.

Kurzy

Kurzy kreslenia a maľovania:

Kreslenie pravou hemisférou

Kreslenie pravou hemisférou (metóda B. Edwards)


Viete, že naša doba je ľavohemisférová? Po prvé - väčšina z nás má dominantnú pravú ruku – riadi ju ľavá polovica mozgu. Denne sme vystavovaní množstvu informácií a faktov a tie spracováva prevažne ľavá mozgová hemisféra. Výsledkom našej uponáhľanej doby je stres a naháňačky s časom, akoby ho nezostávalo pre relax a plnohodnotný život. Ak máte chuť kultivovať pravohemisférové kvality – invenciu, empatiu, kreativitu, hľadanie zmyslu... – prídite na náš kurz kreslenia pravou hemisférou.


Ako už z názvu vyplýva, nejde o bežný kurz kreslenia. Na našich kurzoch sa nielen kreslí – striedame ho s harmonizačnými, kompenzačnými a synchronizačnými technikami. Dozviete sa čo-to o fungovaní mozgu, ako aj o metóde kreslenia pravou hemisférou a jeho autorke Betty Edwardsovej, pridáme užitočné poznatky z teórie kresby a kreativity. Našu pravú hemisféru podporíme priateľskou atmosférou, vhodnou hudbou a vôňami. Program kurzov je intenzívny a efektívny, takže budete prekvapení vlastnými pokrokmi. Okrem kresliarskych zručností a zážitkov si odnesieme obal s kresbami, teoretické materiály a certifikát.


Praktické info

Kurz je vhodný pre všetky vekové kategórie od 15 rokov. Talent nie je podmienkou.

Užitočný môže byť pre učiteľov a vychovávateľov, študentov, arteterapeutov, aj pre tzv. ľavohemisférové povolania – ekonómovia, manažéri, právnici, počítačoví programátori a pod., prosto pre všetkých, ktorí majú chuť osobne rásť. Nezabúdame ani na aktívnych dôchodcov, pre ktorých môže byť výtvarná aktivita obohacujúcim koníčkom, majú zľavu kurzovného

Deti vo veku medzi 13. – 15. rokom sa môžu po dohode zúčastniť v sprievode dospelého účastníka, pre tieto dvojice sme pripravili zľavy.

Všetky predlohy, pomôcky a materiál na kreslenie budú k dispozícii. Pár dní pred kurzom posielame prihláseným e-mailom propozície.


ORGANIZAČNÉ INFO

Kurzy pre verejnosť organizujeme zväčša cez víkendy a voľné dni – aktuálne termíny sú zverejnené na webstránke. V prípade skupiny, ktorá si kurz objedná, termín dohodneme.

Program kurzu kreslenia je rozdelený podľa náročnosti a zamerania na 4 stupne. Podmienkou účasti na pokračujúcom kurze je absolvovanie základného kurzu. Ideálne je absolvovať ďalšie kurzy postupne ako nadväzujú v našom programe, ale nie je to podmienka, môžete si zvoliť inú postupnosť, alebo niektorý „vynechať“.


1. KURZ KRESLENIA PRAVOU HEMISFÉROU I. – základy kreslenia pre každého

Trvanie: 8 hodín

Základný kurz je vhodný pre začiatočníkov v kreslení, ako aj tých, ktorí už dávno nekreslili a chcú si tieto zručnosti obnoviť. Na pravú mozgovú hemisféru naladíme pomocou zdanlivo jednoduchých kresebných cvičení, postupne sa zbavujeme obáv, že to nezvládneme. . Zoznámime sa s metódou kreslenia Betty Edwardsovej, budeme sa učiť pozerať očami výtvarníka a tvoriť. Každý účastník dostane potrebné informácie a dostatočný čas, aby pochopil a prakticky si vyskúšal jednotlivé postupy. Na záver si nakreslíme obraz, ktorý vás presvedčí, že predsa na to máte!


2. KURZ KRESLENIA PRAVOU HEMISFÉROU II. – nakresli portrét podľa obrazu alebo fotografie

Trvanie: 8 hodín

Pokračujúci kurz rozvíjania kresliarskych zručností zameraný na zobrazovanie videnej reality doplnený o relaxačné a synchronizačné cvičenia na prepájanie hemisfér. Viacerými etudami sa dotkneme kreatívneho sveta výtvarného umenia. Do obalu vám pribudnú ďalšie kresby a teoretické materiály. V závere nakreslíme portrét známej osobnosti podľa obrazu alebo fotografie (podľa vlastného výberu) a podobnosť nebude čisto náhodná...


3. KURZ KRESLENIA PRAVOU HEMISFÉROU III. – realistická kresba, zátišie, perspektíva

Trvanie: 8-15 hodín

V pokračujúcom intenzívnom kurze sa s odvahou pustíme do ďalších úloh – výtvarného zobrazovania podľa videnej skutočnosti, pravidiel perspektívy a kompozície, vyskúšame ďalšie kresliarske techniky. Urobíme niekoľko exkurzov do sveta umenia. Na programe bude aj nestarnúca výtvarná disciplína – kreslenie zátišia, prezradíme, ako do neživých vecí vdýchnuť umelecký zámer, symboliku či predstavivosť... Po kurze zvládnete každú kresliarsku výzvu.


4. KURZ KRESLENIA PRAVOU HEMISFÉROU IV. – nakresli portrét podľa skutočnosti

Trvanie: 8-15 hodín

Pokračujúci kurz portrétnej tvorby. Aby sme vedeli nakresliť portrét podľa modelu – či už je ním druhá osoba alebo náš obraz v zrkadle, je dobré si povedať aj pár „ľavohemisférových“ pravidiel. Portrétna kresba je lákavá no neľahká výtvarná disciplína, ale ak sme posmelení pravou hemisférou, zvládneme ju „ľavou zadnou“. Popri kreslení budeme aj relaxovať a kultivovať kreativitu a invenciu.


LEKTORI

Našou prednosťou je, že kurzy vedú skúsení lektori - výtvarníci s pedagogickým vzdelaním.


TIP NA ZÁVER

Darčeková poukážka na kurzy môže byť originálnym darčekom pre Vašich blízkych.


POZRITE SI:

Fotografie z našich kurzov

Odpovede na často kladené otázky

Termíny a cenník

Kreslenie p​re profesi​u - doodling​​

Kreslenie pre profesiu – doodling*


Kreslenie je nielen záľuba, je to aj užitočný pracovný nástroj na rýchle sprostredkovanie myšlienok, nápadov a poznámok. Väčšina z nás je ale presvedčená, že nevie kresliť a hanbí sa za svoju detinskú nedokonalú kresbu.

Je načase to zmeniť, veď vypukla DOODLE REVOLÚCIA!


Jej propagátorkou je Sunni Brownová, kanadská vizuálna umelkyňa, autorka knižky Doodle revolution, ktorá učí „dúdlerskemu“ remeslu manažérov, stratégov, marketiérov, psychológov aj iné profesie, ktoré v rámci prezentácie, či už s fixkou na tabuli alebo do bloku demonštrujú klientovi svoje nápady, na obchodnom rokovaní ozrejmujú riešenia, či predkladajú nové projekty. Úžitok majú obe strany – ten, kto kreslením vysvetľuje svoj zámer, aj prijímateľ, ktorý môže vďaka dobrej kresbe a vysvetľujúcemu textu rýchlejšie a ľahšie pochopiť obsah a zmysel prezentácie.  


*/Doodling - pod týmto pojmom sa rozumie jednak mimovoľné kreslenie, čmáranie vzorov popri inej činnosti, napríklad pri telefonovaní, krátenie si dlhej chvíle na prednáške, porade a pod., Niečo podobné je aj „Zentagle“, v súčasnosti populárna technika dekoratívneho kreslenia a omaľovánok, ktorá má skôr relaxačnú funkciu. Slovom doodling v užšom zmysle sa označuje metóda vizuálnej komunikácie - pomocou jednoduchých symbolov, kresieb a písma slúži na sprostredkovanie nápadov, ideí a poznámok.


Na našom intenzívnom kurze si pod vedením skúseného lektora osvojíte základy vizuálnej komunikácie a doodlingu. Ak potrebujete predstaviť klientovi svoj zámer alebo obohatiť svoje prezentácie o prvky pútajúce pozornosť, práve jednoduché kresby sú efektívnejšie ako detailné slovné opisy.
Kurz je zostavený tak, že sprevádza účastníkov od kreslenia základných tvarov až po tzv. storytelling – vytvorenie príbehu zo sekvencie obrázkov. Chce to trochu tréningu, ale nové schopnosti určite obohatia profesné a komunikačné zručnosti.


Kurzu sa môže zúčastniť každý, nie je potrebná žiadna predchádzajúca skúsenosť s kreslením ani talent. Užitočný je pre rôzne profesie – školiteľov aj študentov, manažérov, stratégov, psychológov, koučov, IT pracovníkov - jednoducho pre všetkých, ktorí pochopili, že žijeme vo vizuálnej ére a schopnosť kresliť a škicovať umožňuje byť pohotovým, zrozumiteľným, presvedčivým a samozrejme kreatívnym.


NÁŠ TIP

Darčeková poukážka na kurz môže byť originálnym darčekom pre vašich blízkych.


POZRITE SI:

Dúdlovať je prospešné


Fotogaléria

Fotografie z našich kurzov


Termíny a cenník

Kreslíme v ateliéri

Kreslíme v ateliéri


Chcete zažiť pravú atmosféru výtvarného ateliéru a venovať sa kresleniu s podobnými nadšencami? Pre vás je určený tento kurz, či ste začínajúci alebo pokročilý kresliar. V priateľskom tvorivom ovzduší cibríte kresliarske zručnosti, učíte sa rozumieť výtvarnej reči a získate impulzy pre svoju tvorbu. Môžete konzultovať domáce práce s lektorom.


Program pre začínajúcich

Základy realistickej kresby – technika kreslenia, proporcie, základy perspektívneho zobrazovania, vizovanie. Vecné kreslenie - prírodniny, veci okolo nás, drapéria, tieňovanie, práca na tónovaný podklad, kresba zátišia a iné. Práca s umeleckým dielom. Nechýbajú ani fantazijné etudy na rozvoj tvorivosti. Program flexibilne upravujeme podľa záujmu a potrieb kurzistov.


Program pre pokročilejších a pokročilých

Kreslenie podľa skutočnosti rôznymi výtvarnými technikami a postupmi - uhlík, rudka, perokresba, negatívna kresba, práca s hľadáčikom a iné. Kreslíme predmety, zátišia, kompozície, portrét či postavu podľa živého modelu. Tvorivosť rozvíjame fantazijnými etudami. Program flexibilne upravíme podľa záujmu a potrieb kurzistov.


Praktické info

Kurz je určený širokej verejnosti bez rozdielu veku (od 14 rokov). Organizujeme ho v Bratislave dochádzkovou formou alebo ako intenzívny kurz či viacdenný workshop. Kurz vedie odborný pedagóg-výtvarník. Všetky pomôcky a potreby na prácu sú k dispozícii.


Fotogaléria

Viac tu


V prípade záujmu nás kontaktujte.

Maľovanie pravou hemisférou

Maľovanie pravou hemisférou


Farby bezprostredne vnímame pravou mozgovou hemisférou, podobne ako tvary, zvuky, vône a tóny. Počas intenzívneho kurzu sa zoznámime s farbičkami z viacerých pohľadov - poodkryjeme tajomstvo koloristiky a kolorterapie, načrieme do psychologického pôsobenia farieb na človeka, náuky o farebných kontrastoch a harmónii. Budeme sa učiť farby intuitívne prežívať, používať aj využívať vo svoj prospech. A navyše - získate inšpirácie pre vlastnú výtvarnú tvorbu.


Praktické info

Na kurze sa maľuje pastelkami a akvarelovými farbami. Nie je zameraný na konkrétnu maliarsku techniku. Hravé cvičenia prechádzajú do náročnejších a ani nebudete vedieť ako, farebný svet si vás naplno získa. Okrem nových zručností a zážitkov si odnesieme obal s  kresbami a teoretické materiály a certifikát.

Kurz je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých od 15 rokov (horná hranica nie je limitovaná). Predlohy, pomôcky a materiál budú k dispozícii.


Fotogaléria

Viac tu


V prípade záujmu nás kontaktujte.

Maľujeme podľa majstrov

Maľujeme podľa majstrov


Láka vás pustiť sa do maľovania a neviete ako na to – akou technikou, na aký podklad, čo na to treba? Alebo si už dlhšie doma maľujete a potrebujete nové impulzy... Jedna z možností je - učiť sa od skutočných majstrov-maliarov. Nielen sa inšpirovať námetom, kompozíciou, farebnosťou, ale aj v dobrom „odkukať“ spôsob nanášania farby, či iné finty. A vytvoriť si vlastný originál...

Pripravujeme programy inšpirované buď aktuálnou výtvarnou výstavou, umeleckým obdobím, osobnosťou, štýlom či maliarskou technikou.


Praktické info

Programy sú zostavené formou niekoľkohodinového, celodenného alebo víkendového workshopu – podľa témy a náročnosti. Účastníci budú oboznámení s témou, technikou aj postupom, k dispozícii bude odborná literatúra a ukážky. Predlohy, pomôcky a materiál budú pripravené. Programom vás budú sprevádzať skúsení odborní lektori. Workshopy sú určené pre pokročilejších záujemcov, no neodmietneme ani začiatočníkov s dávkou odvahy.

Bližšie informácie budú zverejnené s konkrétnym termínom workshopu.


Tematické workshopy:

- Maľujeme v štýle impresionistov

- Ako by to namaľoval Warhol (popart)

- Obrázky v štýle Vincenta van Gogha

- Voľná maľba v štýle expresionizmu

- Inšpirácie tvorbou Alfonza Muchu

- Secesný obraz podľa Gustava Klimta

- Zasnený akt podľa Modiglianiho

- Technika akvarelu – téma kvety

- Krajinomaľba v štýle slovenskej moderny

- Abstraktná maľba

a iné.


Aktuálne kurzy a workshopy


Fotogaléria

Viac tu

Prípravka na talentové skúšky

Prípravka na talentové skúšky


Pre adeptov, ktorí sa rozhodli prihlásiť sa na umeleckú školu (strednú alebo vysokú), ponúkame prípravku na talentové skúšky.

Dĺžku a rozsah si dohodneme individuálne, rovnako ako program, ktorý závisí od konkrétnych požiadaviek školy a schopností adepta. Súčasťou je konzultácia domácich prác a zadávanie tzv. domácich úloh.

Kurzy organizujeme v Bratislave, pre mimobratislavských záujemcov ponúkame možnosť konzultačných stretnutí a poradenstvo. Zaručujeme kvalifikované vedenie. Tešíme sa z viacerých úspešne prijatých uchádzačov, ktorým sme pomohli získať sebavedomie na základe kvalitnej prípravy.

V prípade záujmu nás kontaktujte.

Kurzy kaligrafie a grafiky:

Kaligrafia - umenie krásneho písma

Kaligrafia - umenie krásneho písma


V poslednom čase, keď opadlo nadšenie z písania a úpravy textov na počítačoch, sme opäť očarení kaligrafiou – ručne písaným písmom, ktorá sa stala ušľachtilým koníčkom. Na kurze sa dozvieme niečo z fascinujúcich dejín písma a znakov. Vyskúšame rôzne písacie nástroje a podkladové materiály. Podľa predlôh sa ľahko naučíme písať krásne historické písmo (gotická, renesančná, baroková abeceda) a popri tom pochopiť súvislosti. Nezostaneme len pri latinke – zabŕdneme do tajomných znakov čínskej a japonskej kaligrafie, ale aj orientu a iných kultúr. Nadobudnuté zručnosti využijeme na vytvorenie estetických predmetov, ktoré môžu byť jedinečným doplnkom interiéru či originálnym darčekom.


Aktuálne termíny kurzov a workshopov


Fotogaléria

Viac tu


V prípade záujmu nás kontaktujte.

Grafické techniky

Grafické techniky


Tradičné grafické umelecké techniky sú dnes pomerne vzácne, lebo vyžadujú technické zázemie a špecifické zručnosti a technológie.  V poslednom čase stúpa záujem o toto „čierne remeslo“, veď má svoje čaro. Nezľaknite sa – vytvoriť monotypiu, linoryt alebo niektoré nenáročnejšie techniky zvládne aj dieťa. Príďte si vytvoriť originálny grafický list – zažite proces vzniku od prvotnej skice, cez vytvorenie matrice, až po samotnú tlač. A navyše – dozviete sa všeličo o médiu umeleckej grafiky - jeho technikách, majstroch i dejinách.

Pomôcky a nástroje sú v cene kurzu.


Grafické techniky I.

– autotypia, linoryt, perokresba, slepotlač


Grafické techniky II.

– suchá ihla, lept, mezotinta, litografia


Praktické info

kurz je určený pre amatérov - začiatočníkov aj mierne pokročilých od 15 rokov.

Všetky potrebné pomôcky, nástroje a materiál na prácu budú k dispozícii.


Pozrite si foto z minulých kurzov


V prípade záujmu nás kontaktujte.

Semináre

Seminár kreativity

Seminár kreativity


Kreativita nie je len pre umelcov - v dnešnej dobe potrebujeme vo všetkých sférach pružnosť v myslení a konaní, zíde sa nám otvorenosť a odvaha pre nové veci. Byť kreatívnym je šanca stať sa umelcom vlastného života.


Intenzívny cyklus kreativity je vhodný pre všetkých, ktorí sú na ceste osobného rozvoja a cítia potrebu zmeny či inšpirácie. Talent ani zručnosti nie sú podmienkou. Vekovo je vhodný pre záujemcov od 18 rokov (horná hranica je neobmedzená).

V prípade záujmu nás kontaktujte.

Soulcollage® - karty sebapoznania

Soulcollage® - kolážové karty sebapoznania


SoulCollage® je kreatívny proces, ktorý nám umožňuje spojiť sa s našou vlastnou múdrosťou. Na seminári si vytvoríme obrázkové karty technikou koláže a naučíme sa s nimi pracovať.


Pri tvorení SoulCollage-kariet je každý umelcom. Táto kreatívna činnosť sama o sebe prináša radosť a uspokojenie. Ale skutočným srdcom metódy SoulCollage® je „čítanie“ kariet. Jedinečná sada kariet sa stane aj po seminári naším užitočným radcom nad rôznymi životnými otázkami, aj láskavým sprievodcom počas obdobia zmien či náročného prerodu.


Autorkou tejto zaujímavej metódy je psychologička a terapeutka Seena B. Frostová z Kalifornie. Viac o autorke: soulcollage.com


PRAKTICKÉ INFO:

Seminár je dvojdňový, konkrétne informácie posielame prihláseným záujemcom. Metóda je vhodná aj pre začiatočníkov a rôzne vekové kategórie – od detí po seniorov. Na základnom seminári sa naučíme tvoriť karty z obrázkov, ktoré s nami rezonujú. Dozvieme sa, ako s kartami pracovať, ako ich interpretovať, dopĺňať, meniť . Súčasťou seminára sú aj relaxačné a  meditačné cvičenia. Absolventi základného seminára sa môžu zúčastniť nadväzujúcich a prehlbujúcich workshopov, seminárov a  retreatov u nás aj v zahraničí.


Lektori: seminár povedie certifikovaná facilitátorka metódy SoulCollage® Leela Victoria Sedláčková (CZ)


Fotogaléria

Viac tu


V prípade záujmu nás kontaktujte.

Workshopy

Kreslenie a maľovanie v  prírode

Kreslenie a maľovanie v prírode


Opustiť ateliér je inšpirujúce - stačí sa vybrať do parku či do mesta s doskami a stojanom a ocitnete sa v koži výtvarníka... Pri viacdennom tvorivom pobyte sa môžete naplno venovať vašej záľube, zdokonaľovať sa a pod vedením našich lektorov, vyskúšate si nové techniky a postupy. Je to jedinečná príležitosť ponoriť sa do tvorivého procesu a načerpať novú energiu.

Realizujeme tvorivé pobyty v krásnom prostredí slovenských a rakúskych hôr.


Fotogaléria

Viac tu


V prípade záujmu a otázok nás kontaktujte.

Tvoríme mandaly, amulety, šperky

Tvoríme mandaly, amulety, šperky


Tvoríme mandaly – zážitkový workshop v prírode spojený s tvorbou mandál, príjemným cvičením, relaxáciou a inými aktivitami. Mandaly vám pomôžu dostať sa do svojho stredu. Výlet za hranice všedných dní (jeden či viacdňový dňový program) odporúčame aj pre priateľské či pracovné kolektívy.


Fotogaléria

Viac tu


Urob si svoj amulet – zážitkový workshop spojený s tvorbou osobných amuletov, príjemným cvičením, relaxáciou a inými aktivitami. Zanechajte stereotyp, nasadenie v práci a oddajte sa tvorivej hre, poučeniu a malému zasväteniu do bielej mágie. Použité materiály: prírodniny, kamene a polodrahokamy, strieborný drôt, a iné materiály (aj vaše vlastné). Techniky spracovania a realizácie sú zvládnuteľné aj pre laikov. Program je vhodný pre účastníkov od 18 rokov.


Urob si šperk – jeden alebo viacdenný zážitkový workshop spojený s tvorbou originálnych šperkov a bižutérie. Zanechajte každodenný stereotyp, nasadenie v práci či škole a oddajte sa tvorivej práci s materiálmi. Techniky spracovania a realizácie sú zvládnuteľné aj pre laikov. Workshop je vhodný pre účastníkov od 15 rokov.


Fotogaléria

Viac tu


V prípade záujmu a otázok nás kontaktujte.

Teamové programy

Firemné teamspirit-programy

Firemné teamspirit-programy


Naša doba sa mení. Končí sa infovek, nadvláda ľavej hemisféry a protagonistami sa stávajú tvorcovia a empatici - ľudia, ktorí dokonale ovládajú pravoriadené myslenie. A k nemu vedie cesta napríklad aj cez kreatívne kreslenie a maľovanie či tvorivé workshopy. Pripravujeme firemné team-spirit programy zamerané na rozvoj kreativity a tvorivé herne šité na mieru podľa zámeru a potrieb klienta.


Fotogaléria

Viac tu


V prípade záujmu a otázok nás kontaktujte.

Termíny a cenník

Aktuálne termíny kurzov a workshopov