cukorakocka
cerastruhadlo

VITAJTE NA NAŠEJ WEBSTRÁNKE!

V každom z nás drieme nekonečná tvorivosť a vtedy, keď ju môžeme rozvíjať, pocítime úžasný pocit vnútorného naplnenia. Zastavme sa v našom uponáhľanom živote a doprajme si čas pre seba. Keď sa oddáme kreatívnej činnosti, získame príležitosť zrelaxovať, ale hlavne naštartovať tvorivý potenciál. Zrazu s prekvapením zistíme, že opúšťame zažité stereotypy i obmedzenia a otvárajú sa nám nové, nečakané horizonty.


Ateliér Amulet poskytuje možnosť rozvíjať vašu tvorivosť. Usporadúva kurzy a workshopy kreslenia, maľovania, kaligrafie, fotografovania a iných kreatívnych aktivít pre začiatočníkov i pokročilých všetkých vekových kategórií. Našou prednosťou je aj odborné výtvarné a pedagogické vedenie, priateľská atmosféra malých kolektívov na kurzoch a prijateľné ceny kurzovného.

Lektori

Mgr. Pawla Šoltisová

- zakladateľka ateliéru, supervizorka, vedie kurzy a workshopy kreslenia, maľovania, kaligrafie

polaroid-ps
Pawla Šoltisová

Som zakladateľka Ateliéru Amulet, je mojou srdcovkou. Vyštudovala som strednú umeleckú školu a po vysokej škole som pracovala ako grafická dizajnérka, výtvarná redaktorka vo vydavateľstvách aj na voľnej nohe. Viac sa dozviete v mojom príbehu...


Téma kreativity je jednou z tých, ktoré ma stále zaujímajú – a nielen v súvislosti s výtvarnou tvorbou. Som nadšenou hľadačkou inšpirácie a baví ma inšpirovať druhých. Rada sa učím, hľadám nové prístupy a keď mám istotu, že to stojí za to, rada sa s vami podelím.


email: p.soltisova@gmail.com

tel.: 0905 792 122môj príbeh


Od malička som rada kreslila, maľovala a stále niečo tvorila. Túžila som sa stať učiteľkou, ale pre zdravotné problémy som nemohla študovať na strednej pedagogickej škole, tak som sa trúfalo prihlásila na umeleckú priemyslovku (tzv. Šupku:) v Bratislave. Bola som prijatá na propagačné výtvarníctvo a tak som sa z Trenčína presídlila do hlavného mesta. Počas štúdií si ma získal svet umenia a reklamy a mala som namierené ďalej - do Prahy študovať reklamný a filmový plagát. Tam ma neprijali, ako náhradu som zvolila Pedagogickú fakultu UK v Trnave.


A ako to už býva – na čom nám veľmi nezáleží, to dostaneme – vhupla som do štúdia, kde som výtvarné predmety zvládala „ľavou zadnou“, zato ostatné disciplíny boli náročné či nezáživné, stále som bola „jednou nohou“ na odchode. Aj preto, lebo moja detská túžba byť učiteľkou už dávno nebola prioritou. Napokon som si našla v štúdiu jazyka a literatúry novú lásku a fakultu som úspešne absolvovala. Učiť som nechcela, našťastie prišla ponuka práce vo vydavateľstve SMENA v Bratislave. Znelo to sľubne, no ako elévka som bola „dievča pre všetko“, od varenia kávy, po prepisovanie textov na písacom stroji a po nociach som sa učila upravovať texty do tlače, klasicky s cicerovým pravítkom pre fotosadzbu, veď počítače patrili ešte k sci-fi. Čoskoro som dostala možnosť ilustrovať pre časopisy aj knižky a keď sa mi podarilo preniknúť do tajov grafickej úpravy, prišli nové výzvy...


Počas materskej dovolenky som autorsky pripravila knižku tvorivých nápadov Urob si šperk. Nastúpili hektické 90-te roky, snažila som sa skĺbiť svet módy, reklamy a grafického dizajnu – robila som grafickú úpravu magazínov (na mojom prvom počítači so symbolom jablka :) Odvážila som sa odísť na voľnú nohu a v roku 1994 som založila kreatívny Ateliér AMULET - pracovala som pre vydavateľstvá, reklamné agentúry, firmy. Vo vlastnej vydavateľskej činnosti som zužitkovala všetko, čo som sa naučila – editorstvo, produkciu, layout, dizajn...


Ako mnoho iných, aj ja som sa snažila postupne vzdelávať a nasávať iné pohľady na svet okolo nás i v nás. Zaujali ma východné filozofie a zamilovala som si meditáciu v pohybe – cvičenie taj-či, jógu, rozšírila som svoju knižnicu o inšpiratívnu literatúru. Absolvovala som semináre osobného rozvoja, kaligrafiu, stala som sa študentkou Školy angelológie. Zaujíma ma reč symbolov, znakov, písmo, slovanská kultúra, geomantia, moja cesta za poznaním stále pokračuje...


Keď ustupovala eufória z nástupu nového tisícročia, nadobúdala som pocit, že v pracovnej oblasti potrebujem zmenu – svet reklamy, marketingu, modelingu a ženských magazínov ma už neuspokojoval. Začal sa mi pripomínať dávny sen o učiteľovaní... stal sa skutočnosťou a ja som sa v roku 2008 vrátila na moju strednú školu, tentoraz v úlohe pedagóga odborných predmetov – výtvarnej prípravy, písma, grafického dizajnu, typografie... Baví ma získané skúsenosti a poznania odovzdávať študentom tak, aby ich to bavilo tiež. Vo výtvarnej príprave vychádzam z metodiky, ktorú zostavil môj pedagóg a uznávaný výtvarník Rudolf Fila a samozrejme vnášam do nej súčasné rozmery a požiadavky. Keď som sa usilovala doplniť znalosti v oblasti výtvarného vzdelávania a arteterapie, natrafila som aj na populárnu metódu Betty Edwardsovej, ktorá ma zaujala svojou efektivitou a dôrazom na rozvíjanie pravohemisférových schopností.


Na našich kurzoch v Ateliéri Amulet sa snažím prepájať to najlepšie z výtvarnej pedagogiky aj získané poznanie a vytvárať si vlastný prístup s jediným cieľom – aby klienti naplno rozvinuli svoju kreativitu, inšpirovali sa a objavili v sebe driemajúci potenciál.


Okrem krásnej práce mám ešte jedno veľké šťastie - úžasnú rodinu a priateľov, za čo som nesmierne vďačná...


Mgr. art Mira Podmanická, ArtD.

- kresba, maľba, modelovanie, šperk, textil, iné techniky

polaroid-mp

Vo svojej tvorbe sa venujem objektu, inštalácii, šperku a dizajnu. Pracujem s klasickými materiálmi - kameň, drevo, sadra a rada experimentujem aj s netradičnými – textil, rôzne plasty a pod. Zmaturovala som v odbore módne návrhárstvo a pokračovala som v štúdiu sochárstva na VŠVU v Bratislave. Svoje obzory som obohatila štúdiom maľby, zahraničnými stážami v Českej republike, Anglicku, Belgicku a Francúzsku. Pedagogicky pôsobím na VŠVU v Bratislave na katedre Socha, objekt, inštalácia. Baví ma učiť. Držím sa hesla, že všetci ľudia môžu byť kreatívni. A teším sa, keď na kurzoch môžu nachádzať svoju kreatívnu polovicu a rozvíjať skryté schopnosti.


saatchionline.com/mirapodmanicka

sashe.sk/MiraPodmanicka


kontakt: podmanicka@vsvu.sk

Tel.: 0918 955 796

Mgr. art Lívia Kožušková

- grafika a iné médiá, kresba, výtvarné techniky

polaroid-lk
Mgr. art Lívia Kožušková

Absolvovala som Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave na Katedre grafiky a iných médií. Bohaté skúsenosti a zážitky mi poskytli štúdijné pobyty v Prahe, anglickom Plymouthe a poľskom Krakove. Vo svojej tvorbe sa okrem kresby a grafiky venujem ilustrácii, autorskej knihe a grafickému dizajnu. Rada experimentujem s výtvarnými technikami a postupmi.

Zaujímam sa o nové smery vo výtvarnej pedagogike, vedomosti si dopĺňam z psychológie a arteterapie. Vo svojej dizertačnej práci skúmam vplyv vizuálnej kultúry na človeka. V rámci pedagogickej praxe si poznatky overujem pri práci s deťmi aj dospelými.

Na workshopoch a kurzoch v Ateliéri Amulet sa rada delím o získané skúsenosti a mojím cieľom je účastníkov vtiahnuť do tvorivej hry a dospieť k zaujímavým výtvarným výsledkom, ktoré nemajú len materiálny charakter, ale predovšetkým rozmer osobného rozvoja.


email: livia.lektorka@gmail.com

tel.: 0904 100 767

akad. mal. Miro Bezák

- kurzy kreslenia, workshopy maľovania, reštaurovania a iné

polaroid-ps
akad. mal. Miro Bezák

čoskoro