TERMÍN: 13. máj 2024 (pondelok)
ČAS: 16:30- 19:30 hod.
MIESTO: AAteliér kaligrafie, Alstrova 6, Bratislava-Rača
CENA: 55,- Eur
ZĽAVA: 50,- absolventi nášho kurzu Japonskej a čínskej kaligrafie

Čajový obrad, orientálna kaligrafia a tradičná tušová maľba…
Čo ich spája? Estetické princípy, technika, organizácia priestoru no hlavne – práca s energiou, pozornosťou a vo výsledku harmonizujúci efekt.

To všetko máte možnosť zažiť v praxi na našom workshope:

– naučíte sa namaľovať pár ťahmi štetca čajové zátišie,

– zistíte, aké kaligrafické nápisy sa pri tomto motíve najčastejšie píšu,

– vytvoríte si vlastný čajovo-kaligrafický obraz na ryžový papier.

A pre tvorivú náladu si doprajeme voňavý čaj a dozvieme sa o tradičnom čajovom obrade…

LEKTORKA

Stella Nedbajevska
Stella je ukrajinská výtvarníčka (prechodne žijúca v Bratislave). Východnej kaligrafii a tušovej maľbe sa venuje intenzívne vyše 10 rokov. Je autorkou publikácií o čínskej poézii, kaligrafii a keramickom umení. Kaligrafiu vyučovala v Kyjeve. Minulé workshopy so Stellou v našom ateliéri sa stretli s pozitívnym ohlasom.

PRAKTICKÉ INFO

Kurz je vhodný pre záujemcov o písmo a kaligrafiu od 15 rokov*, predchádzajúce skúsenosti nie sú potrebné. Na kurz si netreba nič doniesť. V cene sú základné pomôcky, pracovný zošit, materiál a malé občerstvenie. Odnesiete si okrem výnimočného zážitku a obalu s prácami aj certifikát o absolvovaní kurzu. Ponúkame možnosť zakúpiť si kaligrafické pomôcky. Na pokračujúce kurzy kaligrafie budete mať zľavu 20%.

*/ Po individuálnej dohode môžeme zvážiť účasť aj mladšieho nadšenca pre kaligrafiu v sprievode dospelého (so zľavou pre dvojice).

Na kurz je potrebná registrácia. Počet miest je obmedzený, preto odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Pred kurzom posielame prihláseným na e-mail podrobné propozície.

Vyhradzujeme si právo termín kurzu zrušiť  a prihláseným ponúkneme náhradný.

Chcete kurz darovať? Radi Vám vystavíme darčekovú poukážku.

Po zaregistrovaní dostanete e-mailom potvrdenie o prijatí prihlášky a ďalšie info. Ak nedostanete spätnú odpoveď do 3 pracovných dní, prosíme kontaktujte nás na doleuvedené údaje. V prípade, že sa neprihlási dostatočný počet záujemcov, vyhradzujeme si právo zrušenia termínu a ponúkneme náhradný.

ON-LINE PRIHLÁŠKA