Máme radosť z tvorenia!

Ateliér Amulet sme založili v roku 1994 ako kreatívne grafické štúdio. Tvoríme v oblasti grafického dizajnu, ilustrácie a praktickej kaligrafie. Spolupracujeme s vydavateľstvami, reklamnými agentúrami aj individuálnymi klientami.

Od roku 2010 organizujeme výtvarné kurzy a workshopy, na ktorých radi zdieľame naše znalosti a skúsenosti z kreatívnej činnosti. Obľúbené kurzy kreslenia a maľovania pravou hemisférou majú už stovky spokojných absolventov. Ponuku priebežne dopĺňame o rôzne výtvarné a grafické techniky, knižnú tvorbu či tematické workshopy pre dospelých a mládež. V našom občianskom združení máme tím stálych aj hosťujúcich lektorov a spolupracujeme s inými ateliérmi, galériami a komunitnými centrami.

Teší nás zvýšený záujem o kaligrafiu a písmo. Pravidelne usporadúvame kurzy a workshopy krasopisu, anglickej, populárnej, gotickej ale aj ázijskej kaligrafie či letteringu. Výzvou sú pre nás kreatívne projekty pre firemné akcie a eventy.

Prednosťou nášho ateliéru je profesionálne výtvarné a pedagogické pôsobenie, skúsení lektori a priateľská atmosféra na akciách.

SPOZNAJTE  NÁS  PRI AKTIVITÁCH

Náš tvorivý team

Pawla

zakladateľka ateliéru
supervízia, lektorka

Som zakladateľka Ateliéru Amulet, je mojou srdcovkou. Lektorujem kurzy kaligrafie, kreslenia a maľovania, workshopy. Som výtvarníčka a učím na strednej umeleckej škole. Téma kreativity ma zaujíma nielen v súvislosti s výtvarnou tvorbou. Som nadšenou hľadačkou inšpirácie a baví ma inšpirovať druhých.“

Mgr. Pawla Šoltisová

email: p.soltisova@gmail.com

https://www.instagram.com/pawlasoltisova/

Janka F.

lektorka, kaligrafia na objednávku,
eventy

„V ateliéri ma stretnete na kurzoch kaligrafie a výtvarných techník pre deti aj dospelých. Praktickej kaligrafii sa venujem vyše 20 rokov, a stále prichádzajú nové výzvy.
Baví ma tvoriť originálne štýlové projekty na výnimočné príležitosti a eventy,
kde všetko sedí do posledného špendlíka.“

Mgr. Jana Findlová

findlova@gmail.com

www.facebook.com/GreyAtelier

Janka T.

lektorka japonskej kaligrafie a tušovej maľby

„Krajina vychádzajúceho slnka je mojou láskou od detstva… Časť základnej školy som absolvovala v Japonsku, tam som získala aj základy kaligrafie. Som absolventkou VŠMU a mám certifikát japonského jazyka JLPT, úroveň 2. V súčasnosti vyučujem dejiny umenia na strednej umeleckej škole.“

Mgr. art Jana Tenczer Juránková

Nina

grafická dizajnérka
kaligrafia, projekty

„Mojou vášňou je pomáhať značkám budovať identitu so silným vizuálnym príbehom. Absolvovala som Ateliér vizuálnej komunikácie na VŠVU v Bratislave a zahraničné stáže na univerzitách v USA a Nemecku. Vdýchla som dušu vlastným umeleckým projektom, ktoré možno poznáte – BratisLOVE, sLOVEnsko, Ballet on canvas a ďalšie.“

Mgr. art Nina Weisslechner

www.behance.net/ninaweisslechner

www.instagram.com/ninaweisslechner/