Workshop písania kaligrafickým štetcom

TERMÍNY: 17. apríl 2024 (streda)
ČAS: 16:30 – 19:30 hod.
MIESTO: Bratislava, Galéria Starý Avion, Americké námestie 1
CENA: 49,- Eur

Na kreatívnom popoludní sa zoznámite so základmi kaligrafie Ďalekého východu. A nielen to… Nie je podmienkou ovládať jazyk ani mať predchádzajúce skúsenosti s kaligrafiou.

PROGRAM

Vyskúšate si písanie znakov, pri ktorom sa takmer rituálne používajú tieto nástroje: kaligrafický štetec, trecí kameň, tuš a špeciálny papier. Napísaný znak je ako tanečná choreografia, vyvažuje krásu a poriadok. V súlade s východnou filozofiou je konečným cieľom harmónia.

  • Na úvod trochu teórie: súvislosti medzi západnou a východnou kaligrafiou.
  • Príprava tušu.
  • Prvé zručnosti s kaligrafickým štetcom.
  • Základné ťahy a tvary.
  • Nácvik znakov.
  • Písanie znakov na špeciálny papier.
  • Záverečný kaligrafický projekt.

Workshop sme pripravili ako zážitkové stretnutie pre záujemcov o ázijskú kaligrafiu od 15 rokov. V cene sú študijné materiály, pomôcky, predlohy a malé občerstvenie.

LEKTORKA

Pawla Šoltisová  je výtvarníčka a pedagogička, venuje sa aj nadšencom-nevýtvarníkom v Ateliéri Amulet. Vedie kurzy kreslenia, maľovania a kaligrafie. Vo svojej voľnej tvorbe prepája obraz, písmo a gestickú kaligrafiu.

PRAKTICKÉ INFO

Na workshop je potrebná registrácia. Počet miest je obmedzený, preto odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Pred stretnutím posielame prihláseným propozície na e-mail.

Chcete kurz darovať? Radi Vám vystavíme darčekovú poukážku.

Po zaregistrovaní dostanete e-mailom potvrdenie o prijatí prihlášky a ďalšie info. Ak nedostanete spätnú odpoveď do 3 pracovných dní, prosíme kontaktujte nás na doleuvedené údaje. V prípade, že sa neprihlási dostatočný počet záujemcov, vyhradzujeme si právo zrušenia termínu a ponúkneme náhradný.

ON-LINE PRIHLÁŠKA