kurz základov kreslenia pre každého – 1. level

TERMÍN: 17. november 2023 (piatok – sviatok) – LEVEL 1
  18. november 2023 (sobota) – LEVEL 2
ČAS: 10:00 – 18:00 hod.
MIESTO: Bratislava, Nová cvernovka, Račianska 80
CENA: 65,- Eur – LEVEL 1
55,- Eur – LEVEL 2
 
  • Možnosť platenia poukážkami BenefitPlus, Edenred a Cafeteria
  • Chcete kurz darovať ? Radi Vám vystavíme darčekovú poukážku.

Intenzívny zážitkový kurz kreslenia pravou hemisférou vás presvedčí,
že učiť sa kresliť môže byť poučné aj zábavné.
Talent nie je podmienkou. Nadobudnuté skúsenosti môžu znamenať pre váš život viac, ako si dokážete predstaviť.

PROGRAM

Na kurze sa na pravú mozgovú hemisféru naladíme pomocou zdanlivo jednoduchých cvičení a postupne sa zbavujeme obáv, že to nezvládneme. Každý účastník dostane potrebné informácie a dostatočný čas, aby pochopil a prakticky si vyskúšal jednotlivé postupy. Na kurze sa nielen kreslí – striedame ho s harmonizačnými a kompenzačnými technikami.

Kurz je intenzívny, takže budete prekvapení vlastnými pokrokmi. Okrem kresliarskych zručností si odnesiete obal s kresbami a teoretické materiály.

LEVEL 1:     Základný kurz je vhodný pre začiatočníkov v kreslení, ako aj tých, ktorí už dávno nekreslili a chcú si tieto zručnosti obnoviť, prípadne vyskúšať iný spôsob kreslenia.

Získavanie praktických kresliarskych zručností pod odborným vedením, teoretické informácie o fungovaní mozgových hemisfér, relaxačné a harmonizačné cvičenia na aktivovanie potenciálu pravej hemisféry.
Výsledky vás príjemne prekvapia – nakreslíte všeličo a na záver aj prvý portrét.

Trvanie kurzu: 8 hodín.

LEVEL 2: Pokračujúci kurz rozvíjania kresliarskych zručností zameraný na zobrazovanie videnej reality.

Kreslenie, ako každá zručnosť sa zlepšuje tým, že sa jej venujeme. Viacerými kresliarskymi etudami sa dotkneme kreatívneho sveta výtvarného umenia. Do obalu vám pribudnú ďalšie kresby a teoretické materiály. Podmienkou je absolvovanie základného kurzu – LEVEL1.

V závere nakreslíme portrét známej osobnosti podľa obrazu alebo fotografie (podľa vlastného výberu) a podobnosť nebude čisto náhodná…

Trvanie kurzu: 8 hodín.

POZNÁMKA: Môžete sa zúčastniť kurzu prvý deň – level 1., ale odporúčame absolvovať obidva dni, teda level 1.+ 2.

LEKTORKA

Pawla Šoltisová – učí výtvarné predmety na strednej umeleckej škole, je nadšenkyňa rozvoja kreativity a inovatívnych prístupov výtvarnej pedagogiky.

PRAKTICKÉ INFO

Kurz je vhodný pre amatérov aj úplných začiatočníkov všetkých vekových kategórií od 15 rokov*.  Všetky pomôcky a materiál na kreslenie budú k dispozícii.

*/ Po individuálnej dohode môžeme zvážiť účasť aj mladšieho nadšenca pre kreslenie v sprievode dospelého (so zľavou pre dvojice).

Na kurz je potrebná registrácia. Počet miest je obmedzený, preto odporúčame prihlásiť sa čo najskôr a úhradou účastníckeho poplatku si zarezervovať miesto.

Pred kurzom posielame prihláseným na e-mail podrobné propozície.

 

Chcete kurz darovať? Radi Vám vystavíme darčekovú poukážku.

Po zaregistrovaní dostanete e-mailom potvrdenie o prijatí prihlášky a ďalšie info. Ak nedostanete spätnú odpoveď do 3 pracovných dní, prosíme kontaktujte nás na doleuvedené údaje. V prípade, že sa neprihlási dostatočný počet záujemcov, vyhradzujeme si právo zrušenia termínu a ponúkneme náhradný.

ON-LINE PRIHLÁŠKA