Kurz písania pružným špicatým pierkom

TERMÍNY: 11. máj 2022 (streda)
ČAS: 16:30 – 19:30 hod.
MIESTO: Bratislava – Rača, AAteliér, Alstrova 6
CENA: 50,- Eur
ZĽAVA: 1/  absolventi nášho Základného kurzu kaligrafie / 45 Eur

2/ opakovací kurz pre našich absolventov Populárnej kaligrafie (iba v prípade voľného miesta) /  20 Eur

Ak ste sa nadchli pre ručné písanie, určite si nenecháte ujsť stretnutie s profesionálnou kaligrafkou, ktorá vás prevedie úskaliami písania pružným špicatým pierkom v násadke. Na kurze získate kvalitné základy klasického anglického krasopisu a písma Copperplate, z ktorého sa vyvinulo naše školské písmo. Jeho elegantná forma má aj dnes široké využitie.

PROGRAM

– úvod, anglický krasopis – vznik a súvislosti
– ako sa píše so špeciálnou rúčkou a pierkom so špicatým hrotom
– základné ťahy, tvary a proporcie písma
– nácvik písma Copperplate
– rôzne papiere a tuše na anglický rukopis
– prezradíme špecialitky a užitočné (aj tajné) rady
– záverečná práca

LEKTORKA

Mgr. Jana Findlová – výtvarníčka a výmyselníčka, profesionálne sa venuje  praktickej kaligrafii a výtvarným technikám.

PRAKTICKÉ INFO

Na kurz si nemusíte nič doniesť. Na stretnutí si vyskúšate pružné pierka rôznych značiek a zistíte, ktoré vyhovuje práve vám. Môžete si zakúpiť špeciálne kaligrafické pomôcky (napríklad aj rúčku s bočným ramenom). Kurz je vhodný pre záujemcov o písmo a kaligrafiu od 15 rokov, vrátane začiatočníkov.

/* Opakovací kurz – umožňujeme absolventom našich minulých kurzov Anglického krasopisu, iba v prípade, že bude voľné miesto. Informujte sa vopred.

Na kurz je potrebná registrácia. Počet miest je obmedzený, preto odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Pred kurzom posielame prihláseným podrobné propozície.

Chcete kurz darovať? Radi Vám vystavíme darčekovú poukážku.

Ak máte záujem o iný termín, napíšte nám.

Po zaregistrovaní dostanete e-mailom potvrdenie o prijatí prihlášky a ďalšie info. Ak nedostanete spätnú odpoveď do 3 pracovných dní, prosíme kontaktujte nás na doleuvedené údaje. V prípade, že sa neprihlási dostatočný počet záujemcov, vyhradzujeme si právo zrušenia termínu a ponúkneme náhradný.

ON-LINE PRIHLÁŠKA

ČO POVEDALI  ABSOLVENTI  O KURZE?

„Som stále nadšená z oboch kaligrafických kurzov. Zatiaľ čo prvý ma upokojil, že sa po rokoch dá opäť vrátiť k písaniu a ruka si postupne spomenie, uvoľní sa :) A na druhom kurze som sa absolútne nadchla pre ďalšie  možnosti pierkovej kaligrafie!  Želám, nech sa vám darí napĺňať  hladné duše tvorivosťou! Robíte to skvelo!“
Barbora Krajíčková, Waldorfská škola, Bratislava

 

„Kúpila som si už niekoľko knižiek o písme, ale až na kurze mi veľa vecí docvaklo. Lektorka Janka bola veľmi ochotná, vysvetlila podrobne, čo v knihách nebolo a dala nám vyskúšať toľko pierok a atramentov, až si každý našiel to, čo mu sadlo. Teraz už len trénovať a teším sa, až budem písať ako ona :) “
Emma N.