Workshop písania kaligrafickým štetcom

TERMÍNY: 24. november 2022 (štvrtok)
ČAS: 16:00 – 19:00 hod.
MIESTO: Bratislava, Alstrova 6
CENA: 50,- Eur
ZĽAVA: 1/  45,- Eur – absolventi minimálne jedného kurzu kaligrafie v Ateliéri Amulet

2/ prihlásená dvojica má zľavu 90,- Eur

Na workshope ázijskej (východnej) kaligrafie sa naučíte maľovanie znakov špeciálnym štetcom. A nielen to… Nie je podmienkou ovládať jazyk ani mať predchádzajúce skúsenosti s kaligrafiou.

PROGRAM

  • Na úvod trochu teórie: súvislosti medzi čínskou a japonskou kaligrafiou.
  • Príprava tušu.
  • Prvé zručnosti s kaligrafickým štetcom.
  • Základné ťahy a tvary.
  • Nácvik znakov.
  • Písanie znakov na špeciálny papier.
  • Inšpirácie pre kaligrafické projekty.

Workshop sme pripravili ako zážitkové stretnutie pre záujemcov o ázijskú kaligrafiu.

Potrvá 3 hodiny. Je určený pre dospelých a mládež od 14 rokov. V cene sú študijné materiály, pomôcky, predlohy a malé občerstvenie.

V prípade hlbšieho záujmu o japonskú kultúru a výuku japonského písma pripravujeme pokračujúci kurz japonskej kaligrafie a tradičnej japonskej tušovej maľby.

LEKTORKA

Jana Tenczer Juránková – „Japonsko, japonský jazyk a kultúra je mojou láskou od detstva…“   Časť základnej školy absolvovala v Japonsku, kde chodila i na kurzy japonskej kaligrafie. Neskôr pôsobila ako dobrovoľníčka v oblasti Tóhoku, ktoré bolo zasiahnuté tsunami. Vyučovala japončinu na jazykovej škole a vedie krúžky japončiny na školách. Má certifikát japonského jazyka JLPT úroveň 2 (日本語能力試験二級).

PRAKTICKÉ INFO

Na workshop je potrebná registrácia. Počet miest je obmedzený, preto odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Pred stretnutím posielame prihláseným na e-mail podrobné propozície.

Chcete kurz darovať? Radi Vám vystavíme darčekovú poukážku.

AKTUÁLNE TERMÍNY

Prehľad aktuálnych kurzov a workshopov

Ak máte záujem o kurz a nemáme vypísaný aktuálny termín, napíšte nám.

Po zaregistrovaní dostanete e-mailom potvrdenie o prijatí prihlášky a ďalšie info. Ak nedostanete spätnú odpoveď do 3 pracovných dní, prosíme kontaktujte nás na doleuvedené údaje. V prípade, že sa neprihlási dostatočný počet záujemcov, vyhradzujeme si právo zrušenia termínu a ponúkneme náhradný.

ON-LINE PRIHLÁŠKA