Východná kaligrafia – štýl starých pečatí

TERMÍNY: 19. február 2024 (pondelok)
ČAS: 16:30 – 19:30 hod.
MIESTO: Bratislava, Alstrova 6
CENA: 59,- Eur
Zľava: 55,- absolventi nášho kurzu Japonskej a čínskej kaligrafie

Príďte sa naučiť písať znaky v štýle, ktorý je prapôvodom čínskej, japonskej či kórejskej kaligrafie.
Vytvorte si pečať, ktorá dá vašim dielam punc originality.

Kaligrafický štýl zhuanshu (čítaj „žuanšu“) sa v dávnych časoch používal v Číne pri vešteckých rituáloch a neskôr na udržiavanie cisárskeho archívu.

Dodnes sú tieto znaky obľúbené ako Pečatné písmo, písané štetcom alebo vyryté, najčastejšie do kamenných pečatí. Znaky píšeme kaligrafickým štetcom a tušom na špeciálny papier. Sú ľahko zvládnuteľné aj pre začiatočníkov vo východnej kaligrafii.

Pokročilejší kaligrafi ocenia rozmanitosť písma aj pochopenie historických koreňov v evolúcii kaligrafie.

Na workshope sa zoznámite nielen s technikou písania, ale aj tvorbou červených pečatí, ktoré sú súčasťou majstrovských diel kaligrafov a tušových malieb.

Vyrobíte si vlastnú keramickú pečiatku (alebo aj dve), ktoré dáme vypáliť.

Lektorka: Stella Nedbajevska

Stella je ukrajinská výtvarníčka (prechodne žijúca v Bratislave). Východnej kaligrafii sa venuje intenzívne vyše 10 rokov, vyučovala kaligrafiu v Kyjeve. Je autorka publikácií o čínskej poézii, kaligrafii a keramickom umení.

PRAKTICKÉ INFO

Na workshop je potrebná registrácia. Počet miest je obmedzený, preto odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Pred stretnutím posielame prihláseným na e-mail podrobné propozície.

Ak máte záujem o iný termín, napíšte nám.

PRIHLÁŠKA

PREHLÁSENIE: vaše údaje sú u nás v bezpečí, neposkytneme ich druhým subjektom.

Po zaregistrovaní dostanete e-mailom potvrdenie o prijatí prihlášky a ďalšie info. Ak nedostanete spätnú odpoveď do 3 pracovných dní, prosíme kontaktujte nás na doleuvedené údaje. V prípade, že sa neprihlási dostatočný počet záujemcov, vyhradzujeme si právo zrušenia termínu a ponúkneme náhradný.

KONTAKT (preferujeme e-mailovú komunikáciu)
ON-LINE PRIHLÁŠKA