Project Description

workshop relaxačného maľovania kaligrafickým štetcom

Obrázky maľované kaligrafickým štetcom a tušom majú neopakovateľný pôvab. Príďte zrelaxovať a vytvoriť niekoľko motívov kombináciou tradičnej japonskej a čínskej aj modernej tušovej maľby.

PROGRAM

– Na úvod trochu teórie: charakter a motívy tradičnej tušovej maľby
– materiál a nástroje, miešanie tušu, základné ťahy a tvary
– prax: maľujeme bambus
– ďalšie motívy a voľné stvárnenie tém
– pečiatky karmínovou červenou

Workshop základov kaligrafickej maľby trvá 3 hodiny. Vítaní sú začiatočníci aj pokročilí v maľbe i kaligrafii. Na základný kurz nadväzujú ďalšie tematické stretnutia, v ktorých sa môžete zdokonaľovať v technike a učiť sa nové motívy – kvety, zvieratá, krajinky…  Workshopy majú byť predovšetkým inšpiráciou k vlastnej kreativite.

LEKTORKY

Jana Tenczer Juránková – „Japonsko, japonský jazyk a kultúra je mojou láskou už od detstva…“ Časť základnej školy absolvovala v Japonsku, kde chodila i na kurzy japonskej kaligrafie a japonskej tradičnej tušovej maľby. Neskôr pôsobila ako dobrovoľníčka v oblasti Tóhoku, ktoré bolo zasiahnuté tsunami. Vyučovala japončinu na jazykovej škole a dodnes vedie krúžky japončiny na školách. Má certifikát japonského jazyka JLPT úroveň 2 (日本語能力試験二級).

Pawla Šoltisová – pre čínsku kaligrafiu a tradičnú čínsku tušovú maľbu sa nadchla cez záujem o východné kultúry a cvičenie taj-či. Absolvovala súkromné štúdium čínskej kaligrafie u maliara a básnika Paola Zhanga. Vo svojich výtvarných dielach kreatívne prepája inšpirácie ázijskou kaligrafiou s modernou gestickou maľbou a grafikou.

FOTOGRAFIE

AKTUÁLNE TERMÍNY

Prehľad aktuálnych kurzov a workshopov

Ak máte záujem o kurz a nemáme vypísaný aktuálny termín, napíšte nám.