Project Description

Kurz pre tých, ktorí chcú zažiť radosť z tvorenia

Presvedčte sa, že kresliť môže každý, talent nie je podmienkou.  A  hlavne – začnite viac používať pravú hemisféru!

Ako už z názvu vyplýva, nejde o bežný kurz kreslenia. Na našich stretnutiach sa nielen kreslí, striedame ho s relaxačnými a harmonizačnými technikami. Trochu teórie nezaškodí – dozviete sa čo-to o fungovaní mozgu, ako aj o Betty Edwardsovej, autorke metodiky kreslenia pravou hemisférou. Naučíme vás praktické postupy ako sa správne pozerať, ako zaznamenať obraz, ako tieňovať, ako detaily zladiť do celku…

Cieľová skupina: Kurzy sú určené pre amatérov a začiatočníkov od 15 rokov, horná hranica nie je určená.

Program kurzov je intenzívny a efektívny, takže budete prekvapení vlastnými pokrokmi.

 1. KURZ KRESLENIA PRAVOU HEMISFÉROU, level I. – základy kreslenia pre každého

Základný kurz je vhodný pre začiatočníkov v kreslení, ako aj tých, ktorí už dávno nekreslili a chcú si tieto zručnosti obnoviť, prípadne vyskúšať iný spôsob kreslenia.

Získavanie praktických kresliarskych zručností pod odborným vedením, teoretické informácie o fungovaní mozgových hemisfér, relaxačné a harmonizačné cvičenia na aktivovanie potenciálu pravej hemisféry.
Výsledky vás príjemne prekvapia – osvojíte si 5 základných zručností pre zvládnutie kresby.
Odnesiete si obal s kresbami, teoretické materiály a chuť pustiť sa do nových výziev.

Trvanie kurzu: 8 hodín. Kurz organizujeme ako jednodňový alebo formou série 4 dvojhodinových stretnutí.

NÁŠ TIP:

Kurz je vhodný ako teambuilding pre kolektívy 8 – 20 účastníkov. Program môžeme prispôsobiť na mieru podľa požiadaviek a dohody.

 

2. KURZ KRESLENIA PRAVOU HEMISFÉROU, level II. – nakresli portrét podľa obrazu alebo fotografie

Pokračujúci kurz rozvíjania kresliarskych zručností zameraný na zobrazovanie videnej reality.

Kreslenie, ako každá zručnosť sa zlepšuje tým, že sa jej venujeme. Viacerými kresliarskymi etudami sa dotkneme kreatívneho sveta výtvarného umenia. Do obalu pribudnú ďalšie kresby a teoretické materiály. Podmienkou je absolvovanie základného kurzu.

V závere nakreslíme portrét podľa obrazu alebo fotografie (podľa vlastného výberu) a podobnosť nebude čisto náhodná…

Trvanie: 8 hodín. Kurz organizujeme ako jednodňový alebo formou 4 dvojhodinových stretnutí.

 

ČO POVEDALI ABSOLVENTI  O KURZE?

Milí Amuleťáci! Ďakujem za hodnotne strávený čas. Vyhovoval mi priateľský a pritom profesionálny prístup, na kurze sme boli dobrá partia. Mám náročné „ľavohemisférové“ zamestnanie a odnášam si práce, ktoré potešia oko a dodávajú mi sebavedomie, že aj keď som amatér, „aj ja môžem“. Želám celému kolektívu aj sebe, veľa ďalších tvorivých príležitostí.
Anna Ungerová, Zvolen

Kurz som dostal ako darčekový poukaz na narodeniny. Bola príjemná atmosféra, cvičenia boli neočakávané a nie príliš náročné. Lektorka Pawla je profesionálka s jasnou víziou. Som spokojný, už som ho odporučil aj iným.
Peter Slaninka., Pezinok

Na kurze v trenčianskej galérii bolo umelecké prostredie, atmosféra super, stres iba na začiatku, potom bolo výborne až sa mi nechcelo ísť domov… Do poslednej chvíle som neverila, že sa naučím kresliť. Ale kurz ma milo prekvapil, za to som veľmi vďačná.
Lydka Zboranová, Nová Dubnica

Kurz splnil moje očakávania, až sa mi nechce uveriť, ako som mohla nakresliť ten záverečný portrét...“
Eva P.,  Hamuliakovo 

Na začiatku som mal aj obavy, či nebudem najstarší a najnemožnejší, že sa verejne strápnim. Ale nálada bola rýchlo priateľská a asi aj to prostredie zaúčinkovalo – vrátil som sa do detských časov a snažil som sa brať to ako hru. A keby som nezažil, neuveril by som, že kreslenie je niekde v nás. Mám úžasnú chuť zase niečo tvoriť a vďaka tomu, že už som na dôchodku, určite sa k tomu dostanem. Ďakujem Vám ešte raz!
Ján K. (65), Modra 

FOTOGRAFIE

AKTUÁLNE TERMÍNY

Prehľad aktuálnych kurzov a workshopov

Ak máte záujem o kurz a nemáme vypísaný aktuálny termín, napíšte nám.