Project Description

tvoríme v štýle upcyklácie*

Aj vy patríte medzi vášnivých zberateľov štýlových zápisníkov, zošitov či dizajnových diárov? Lákajú nás ďalšie obchodoch, ale získať originálny zápisník,
ktorý má punc našej ručnej práce, to je niečo iné!
Doprajme si dobrý pocit navyše – zažime upcykláciu* v praxi!

PROGRAM:

Na stretnutí sa zoznámime so základmi umeleckého remesla – knižnej väzby a vyskúšame šikovnú zošitovú väzbu. Budeme pracovať aj s papierom a materiálom, ktorý bol určený „na odpis“ či do zberu a my sme sa v duchu upcyklácie rozhodli dať mu druhú šancu. Výsledkom stretnutia budú originálne zápisníky, aké nemá nik! Nepochybujeme, že takýto vskutku dizajnérsky kúsok môže byť aj osobným darčekom.

Workshop trvá 2,5 hodiny.

PRAKTICKÉ INFO:

Na workshope získate základy práce s papierom – správne rezanie, práca so šidlom, šitie atď., ktoré sa zídu pri ďalších projektoch, ktoré pripravujeme (rôzne knižné väzby, upcyklácia starých kníh).

*/ UPCYKLÁCIA je proces premieňania materiálov a produktov odsúdených k zániku na produkty nové, ale s vyššou kvalitou a pridanou hodnotou. Je to aktuálny životný štýl, ktorý podnecuje kreatívne a ekologické prístupy, predchádza vzniku odpadu a šetrí životné prostredie.

LEKTORKA:

Mgr. art. Lívia Kožušková, Art D. – výtvarníčka, grafička a knižná ilustrátorka. Má bohaté skúsenosti s lektorovaním výtvarných kurzov a dielní s deťmi aj dospelými, ktorí oceňujú jej veselú povahu a priateľský prístup.

FOTOGRAFIE

Pozrite si foto z našich kurzov

AKTUÁLNE TERMÍNY

Prehľad aktuálnych kurzov a workshopov

Ak máte záujem o kurz a nemáme vypísaný aktuálny termín, napíšte nám.