Project Description

zážitkový workshop sebapoznania

Mandaly sú kruhové obrazy, ktoré nemusia byť iba peknou dekoráciou. Proces tvorenia mandál je príležitosťou užívať si intuitívne maľovanie a nechať sa prekvapiť, čo sa o sebe dozvieme. Ak si to dovolíme, mandaly môžu byť aj účinným nástrojom sebapoznania a transformácie.

PROGRAM:

 Na zážitkovom workshope  vytvoríme niekoľko mandál rôznymi technikami – kreslené, maľované na plátno či vyskladané z materiálov. Dozviete sa, čo je mandala a na čo môže slúžiť.  Workshop je zameraný najmä na aktiváciu tvorivej energie. Hľadanie svojho stredu a rovnováhy podporíme príjemnou hudbou a vôňami, relaxáciou, nenáročnými pohybmi z jógy a či-kungu.

Intuitívna maľba nám pomôže prežívať farby, hľadať tvary a symboly, ktoré nás spájajú s vnútorným svetom, s jedinečným JA.

Nepotrebujte talent na kreslenie a maľovanie – práve naopak, stretnutie môže byť inšpiráciou pre kreatívne sebavyjadrenie. Podstata práce s mandalou totiž nie je o zručnosti ani o namaľovaní ľúbivého ezoterického obrázku. Môže sa stať oddychovou záľubou aj hĺbkovou prácou na sebe – to už je na každom z nás…

Program je vhodný pre účastníkov od 17 rokov. Odporúčame aj pre priateľské či pracovné kolektívy formou teambuidingu.

LEKTORKA:

Pawla Šoltisovávýtvarníčka a pedagogička na umeleckej škole.

„Okrem pedagogickej činnosti sa venujem voľnej tvorbe (maľba, koláž, kaligrafia).  Mandaly som začala maľovať pred desiatimi rokmi inšpirovaná C. G. Jungom a R. Dahlkem, aj štúdiom arteterapie a artefiletiky. Zaujíma ma nielen estetický, ale aj liečivý, energetický a transformačný  potenciál týchto magických obrázkov. Rada sa podelím so získaným poznaním a verím, že si odnesiete obrázky a chuť do ďalšieho tvorenia. “

FOTOGRAFIE

AKTUÁLNE TERMÍNY

Prehľad aktuálnych kurzov a workshopov

Ak máte záujem o kurz a nemáme vypísaný aktuálny termín, napíšte nám.